2010. szeptember 29., szerda

Kaláris







Újból egy Sárközi gyöngycsipke !

2010. szeptember 25., szombat

Türkiz és borostyán








Türkiz üveggyöngy, borostyán , tigris szem, tekla , kása gyöngy és fém alkatrészek egyvelege .



2010. szeptember 21., kedd

Sárközi dupla virágváltós






Ez a második lila- fekete változat , mert a lánykám mindenképp ezeket a színeket választotta !



Maradéktalanul játék sorsolás


A "Maradéktalanul" játék sorsolásán Almada nyerte a láncok egyikét !

Légyszíves írd meg melyiket szeretnéd, és persze a címedet is !!

2010. szeptember 15., szerda

Szláv csipke




Sokan sváb csipkeként ismerik , a táborban megtudtam , inkább szláv eredetű !

2010. szeptember 11., szombat

Váraljai csavarintós 1-2(3)










A türkizből ez a második változat , mert az elsőt még Szentlőrincen a "gazda napokon" készítettem ,de egy hölgy beleszeretett és elvitte Németországba , hogy megmutassa mint "Magyar kézműves terméket" !
A "szakkörös" lányoknak pedig az arany nyerte el inkább a tetszését !
Szerintetek ???


2010. szeptember 9., csütörtök

Váraljai szíves






A tábor óta készítettem pár gallért , ez egy váraljai szíves-rojtos piros és fekete színekben .

2010. szeptember 5., vasárnap

JÁTÉK /második /








A "Maradéktalanul" játékom második lánca is elkészült , így a nyertes választhat a színek közt !
A játék szabályokat megtalálod az első bejegyzésnél , a jelentkezéseket itt is elfogadom szeptember 20-a éjfélig !! !

2010. szeptember 4., szombat

Nyertem



Ergánál nyertem ezt a csodás ékszert a múlt havi "Maradéktalanul játékon" !
Meseszép , hálásan köszönöm !!!
Most én jövök , de igen nagy dilemmában vagyok !

JÁTÉK

Maradéktalanul játék!!!











Erga GyöngyÉlete -nél én nyertem meg múlt hónapban a maradéktalanul játékot, melynek kezdeményezője Timel volt.
Én nagy gondban voltam hogy mit is készítsek, s mert a maradékaim közt sok az üveggyöngy és mostanság sok bogyókát készítettem , ím a végeredmény !

Aztán készült még egy változat , így a nyertes választhat a két lánc között !!! /Majd mutatom!/
Szabályok:
1. Jelentkezni komment formájában lehet.
2. Sorsolás útján aki megnyeri az ékszert, az vállalja, hogy ő is készít maradék gyöngyből valamit, és 1 hónapon belül meghirdeti a játékot.
3. Nem kötelező , csak akkor tedd ki ezt a felhívást a blogodban, ha úgy érzed , jó ha sok ember játszik :)


Jelentkezési határidő :2010 szeptember 20.-a éjfélig

2010. augusztus 28., szombat

Night Sky szett










Barna ,rózsaszín,ezüst, fehér színekben. Tán ez az utolsó nyári szett?!

2010. augusztus 23., hétfő

Pink
















Most egy bogyós pink színű szett !



2010. augusztus 22., vasárnap

Események képekben II

Baranyai Gazdanapok Szentlőrinc 2010. augusztus 13-14-15



Vásár bejárata.


Ünnepélyes megnyitó.


Hárman.


Munkában /Zoéval/

Három+egy
Három mozgalmas nap a vásári forgatagban. Remélem hogy az eladott ékszerek sok örömet szereznek új gazdáiknak !

Események képekben

Szálka 2010. augusztus 2-7

A fő épület. /Itt töltöttük időnk nagy részét ! /

Sárközi nép viseletek
Éjszakába nyúló munkák .

Előadások.

Sok sok gyöngy között .
Táncház
A csapat Decsi-Kiss Marcsi "védőszárnyai alatt"

A kész alkotások!!
Gyönyörű és felejthetetlen hét volt ! Jövőre remélem sokan találkozhatunk újra !